Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Piknik naukowy Eduscience

Opublikowano: sobota, 24.11.2012
Autor: p. Marta Frączek
Odsłon: 3393
Piknika naukowy Educience
Dnia 15 listopada 2012 r. uczniowie z klasy Ib wzięli udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Zgłobniu, który odbył się w ramach Projektu Eduscience. Projekt ten jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce. Zapewnia „żywe" i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno – przyrodniczych. Imprezie patronował Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Oprócz uczniów naszej szkoły w Pikniku uczestniczyły dzieci z SP w Boguchwale, Zespołu Szkół w Jasionce i Zespołu Szkół w Głogowie Małopolskim.
Uczestników Pikniku serdecznie przywitał dyrektor szkoły p. Bartłomiej Wisz, życząc wszystkim wspaniałej zabawy. Następnie głos zabierali kolejno: p. Antoni Wydro – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, p. Piotr Klimczak – Zastępca Burmistrza Boguchwały, p. Wojciech Piotrowski - PAN Warszawa, p. Aleksandra Mikulska - Ogólnopolski Koordynator Projektu „Eduscience", p. Bronisława Kunas – Wojewódzki Koordynator Projektu oraz p. Wojciech Piotrowski - PAN Warszawa.
Święto nauki rozpoczął pokaz przygotowany przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość ich uczestnictwa w prowadzonych doświadczeniach i procesach badawczych. Uczniowie zafascynowani byli pokazem w przenośnym planetarium. To multimedialne widowisko, w naturalny sposób pobudziło wyobraźnię dzieci. Rozgwieżdżone niebo – oglądane pod kopułą planetarium – pozostawiło niezapomniane wrażenia. Uczniowie brali także udział w ciekawych lekcjach i warsztatach, które łącząc zabawę z nauką pozwoliły im lepiej zrozumieć przedstawianą problematykę. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród dla wszystkich uczniów klas I biorących udział w Pikniku „Eduscience".
Do Krosna wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom SP w Zgłobniu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wspaniałej imprezy za życzliwe przyjęcie i stworzenie miłej atmosfery podczas pobytu w ich placówce.
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie pikniku
W trakcie piknikuPrzewiń w górę