Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Apel bożonarodzeniowy

Opublikowano: sobota, 05.01.2013
Autor: Janusz Juszczyk
Odsłon: 4109
Podczas spotkania

Szczególny czas oczekiwania na Boże Narodzenie, to czas, który skłania zawsze do refleksji.  Nauczyciele, uczniowie i dzieci przedszkolne jak co roku spotkali się 21 grudnia 2012 roku na wspólnym świątecznym apelu. Ksiądz Krzysztof Mijal wprowadził wszystkich w nastrój zadumy związany z przyjściem na świat Bożej Dzieciny, a przewodnicząca samorządu szkolnego odczytała podziękowania i życzenia od dzieci z Afryki objętych adopcją przez społeczność naszej szkoły. Następnie bracia - Tobiasz i Jakub Bębnowie zagrali na klarnecie i keyboardzie kolędy, które rozpoczęły część artystyczną. Uczniowie klasy III a i III b  pod okiem pani Danuty Barabasz i pani Marzeny Pietrasz zaprezentowali inscenizację, przypominającą bożonarodzeniowe tradycje oraz wiersze, w których przesłaniem były: miłość, radość, pokój, zgoda i przebaczenie. Na scenie tradycyjnie nie zabrakło Świętej Rodziny, aniołów, pastuszka i choinki, a na stole znalazł się opłatek. Chór szkolny wzbogacił pastorałkami i kolędami występ uczniów. Jako kolędnicy pojawiły się również dzieci z grupy teatralnej prowadzonej przez jednego z rodziców panią Jolantę Mróz. Przedstawiły scenkę nawiązującą tematycznie do treści świątecznego apelu. Na zakończenie spotkania pani dyrektor Jadwiga Kasprzyk złożyła wszystkim obecnym i ich rodzinom z serca płynące świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie zwieńczyło występ artystów.

Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkania
Podczas spotkaniaPrzewiń w górę