Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Wigilia w przedszkolu

Opublikowano: niedziela, 06.01.2013
Autor: p. Małgorzata Pelczar
Odsłon: 3261
Podczas Wigilii
Miesiąc grudzień w przedszkolu ma wymiar nieco inny niż pozostałe miesiące w roku. Tematyka poruszana na zajęciach, związana z Mikołajem, świętami Bożego Narodzenia powoduje, że wszyscy czujemy się dziwnie tajemniczo, bajecznie, równocześnie stajemy się lepsi, wrażliwsi, może nawet szczęśliwsi niż zawsze. Przez cały miesiąc przygotowujemy we wszystkich grupach program artystyczny, uczymy się pastorałek, pląsów, kolęd. Wykonujemy dekorację, które zawieszamy w sali, na korytarzu i choince. W dniu Wigilii ustawiamy w salach krzesełka, stoliki, które nakrywamy białym obrusem, ustawiamy zastawy stołowe, stroiki, serwetki i świece. Pamiętamy o sianku pod obrusem i miejscu dla samotnego gościa, gdy wszystko jest gotowe udajemy się do sali „Smerfów".Tam wita nas Pani Renia, opowiada historie związane z Narodzeniem Jezusa, wyjaśnia zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Następnie każda z grup przedstawia swój program artystyczny, wspólnie śpiewamy kolędy, pastorałki, dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. Później wracamy do swoich sal, by zasiąść do Wigilijnego obiadu przygotowanego na wzór kolacji wigilijnej. Częstujemy się barszczykiem, rybą, ciastem z makiem, pijemy kompocik z suszu. Przy stole śpiewamy kolędy, czynimy grzeczności i czujemy się wtedy jak wielka rodzina.
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas Wigilii
Podczas WigiliiPrzewiń w górę