Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

222 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: wtorek, 07.05.2013
Autor: p. J. Jajuga
Odsłon: 3029
Podczas apelu
6 maja w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwaleni Konstytucji 3 Maja. Część artystyczna, w której brały udział uczennice klasy VI, "przeniosła" nas do redakcji szkolnej gazetki. Scenografia podkreślała rangę wydarzenia, a czarno-białe gazety i "papierowe" kwiaty nawiązywały do dziennikarskiej wizji jej autorów. Uczniowie przypomnieli historię konstytucji, przedstawiono scenkę z obrad Sejmu Wielkiego, na dużym ekranie ukazywały się ważne daty, hasła, portrety twórców konstytucji. Na koniec, recytując wiersze o Ojczyźnie, nawiązano do dzisiejszych czasów i do współczesnego patriotyzmu.
Uroczystą atmosferę podkreślały piosenki patriotyczne, śpiewane przez chór i solistów. Wszyscy uczniowie byli elegancko ubrani, ale tym razem dziewczynki miały czerwone bluzki, a chłopcy białe koszule. Na koniec, nawiązując do Święta Flagi, wszyscy uczniowie stworzyli "żywą flagę", co znalazło swój finał na wspólnej fotografii.


Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii
Podczas akademii

Przewiń w górę