Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Festiwal Naukowy

Opublikowano: piątek, 24.05.2013
Autor: organizator J, Juszczyk
Odsłon: 3192
Festiwal Naukowy
W dniu dzisiejszym (24.05) w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy zorganizowany na zakończenie projektu edukacyjnego „Szkoła z klasą 2.0", który realizowaliśmy w tym roku szkolnym. Przez pięć godzin lekcyjnych uczniowie klas I-III mieli okazję teoretycznie i praktycznie poszerzyć swoją wiedzę o informacje związane ze zjawiskami fizycznymi z jakimi mamy do czynienia na co dzień.
Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej zaprezentowano uczniom doświadczenia, które pozwoliły im odpowiedzieć na różne pytania. Czy można zobaczyć dźwięk, czy jest możliwe odbijanie bańki mydlanej, jak włożyć jajko do butelki, jak zrobić mini tornado to tylko niektóre pytania na które odpowiedzi dostarczyły prezentowane doświadczenia. Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili przedstawiane zjawiska, aktywnie uczestniczyli w rozmowach tematycznych oraz trafne formułowali wnioski końcowe. W tej części okazało się również, że kilku uczniów posiada dość dużą wiedzę o wszelkich zjawiskach zachodzących w przyrodzie. W drugiej część naszego spotkania uczniowie rywalizowali w wielu konkurencjach o charakterze techniczno-naukowym. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się zręcznością, pomysłowością, zgodną współpracą w zespole oraz umiejętnościami wykorzystania zjawisk fizycznych, a przede wszystkim cech materiałów do jak najszybszego wykonania zadań. Sprężystość, równowaga, kąt padania i odbicia, zachowanie materiałów wrzucanych do wody to m.in. takie zagadnienia wykorzystywali zawodnicy podczas zabaw.
Po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że w poszczególnych grupach klas zwyciężyły klasy: Ib, IIa i IIIb.
W czasie festiwalu bardzo pomocną okazała się praca uczennic i uczniów klasy VIb. Powierzone im zadania wykonali wzorowo. Emilka H., Kaja Ł., Zuzia R., Kamil G. Bartek P. i Michał Sz. –to dzięki nim festiwal przebiegł bardzo sprawnie.
Na zakończenie wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Nauka, zabawa, kulturalny, choć głośny dopingowanie swoich koleżanek i kolegów, radość z sukcesów oraz wspólnie spędzonego czasu towarzyszyły wszystkim przez całe spotkanie.
Dziękuję wszystkim za udział w festiwalu


Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy
Festiwal Naukowy

Przewiń w górę