Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Wizyta w CDS

Opublikowano: wtorek, 14.01.2014
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 4406
W królestwie szkła
Na przełomie grudnia i stycznia trzy grupy przedszkolne: Nutki, Słoneczni i Żaczki wybrały się na ciekawą wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła. Jest to pierwsze i jedyne w Polsce interaktywne centrum turystyczno–kulturalne, które przedstawia temat hutnictwa szkła i związanej z nim twórczości.Na miejscu przywitała nas sympatyczna Pani przewodnik, która zaopiekowała się nami oprowadzając po „królestwie". W trakcie zwiedzania widzieliśmy przepiękne witraże, szklane anioły, cudownie zdobione bombki choinkowe, grawerowane wazony i wiele innych ciekawych eksponatów ze szkła, których autorami są pracownicy CDS-u. Byliśmy świadkami jak z piasku powstaje szkło, widzieliśmy piec do wypalania szkła, obserwowaliśmy pracę hutników i wytwory ich umiejętności i wyobraźni. Dla nas Pan hutnik „wyczarował" ze szkła żółwia.Następnie wspólnie usiedliśmy przy stole, by stworzyć własne arcydzieła na szkle. Rysowanie konturów i wypełnianie ich kolorowymi farbkami sprawiło nam wielką frajdę – spod naszych rąk wyszły bardzo ciekawe prace. Kolejną nie mniej cieszącą niespodzianką było wybijanie szklanych monet z napisem „Krosno Miasto Szkła". Każdy z nas mógł samodzielnie wykonać taką monetę, którą podobnie jak namalowane obrazki zabraliśmy jako pamiątkę z wizyty w Centrum Dziedzictwa Szkła. Nawet panie mogły sprawdzić się w roli hutnika, wydmuchując ze szkła kształty, niekiedy trudne do zinterpretowania... Opuściliśmy to piękne miejsce pełni niesamowitych wrażeń i przepełnieni nadzieją, że jeszcze tu wrócimy. Bardzo cieszymy się, że dzięki tej wizycie odkryliśmy niesamowity świat szkła, z którego słynie nasze miasto – Krosno.

 

W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkła
W królestwie szkłaPrzewiń w górę