Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Przerwy na sportowo

Opublikowano: niedziela, 16.03.2014
Autor: p. D. Barabasz
Odsłon: 3118
Przerwy międzylekcyjne w naszej szkole są bardzo atrakcyjne. Uczniowie są w ciągłym ruchu. Na korytarzu gdzie przebywają najmłodsi nasi uczniowie ustawiona jest sześciokątna wieża ze ścianką wspinaczkową, drabinkami w różnych wariantach. W środku umocowana jest lina po której uczniowie wciągają się na rękach. Dzieci konkurują ze sobą w wspinaniu się po ściance, wciąganiu się po linie, wchodzeniu po drabinkach. Organizowane są również biegi do okoła wieży.

Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie

Na niższym piętrze gdzie uczą się starsze klasy stoją dwa stoły do tenisa. Nakażdej przerwie uczniowie kl. IV – VI oblegają te stoły. Do gry jest bardzo dużo chętnych, ale uczniowie wypracowali różne systemy gry tak, aby każdy mógł skorzystać z ruchu. Najchętniej grają w tzw. ,,kółeczko", co umożliwia większej liczbie uczniów korzystać z zabawy. Grają też w debla i singla. W większości uczniów ma już swoje rakietki i piłeczki, ale potrafią też grać książkami, albo po prostu dłonią. Dzieci nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale uczą się współpracować w grupie. Duże zainteresowanie grą w tenisa stołowego przyczyniło się do zorganizowania w naszej szkole Rodzinnego Konkursu Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Miejskiego Zespołu Szkół Nr 8 w Krośnie. 
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie
Na przerwie

Przewiń w górę