Kuźnia charakteru i dyscypliny

Opublikowano: wtorek, 14.04.2015
Autor: p. M. Jabłońska-Środa, p. R. Żychowski
Odsłon: 8292

Sukcesy sportowe      W ostatni weekend w Katowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci w Szpadzie dziewcząt i chłopców pod nazwą „VIII Memoriał Jerzego Janikowskiego". Nasza uczennica, Lena Urbanek, zdobyła wysoką lokatę i przywiozła z tego turnieju srebrny medal. Na turniej pojechały cztery zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokolik", który działa przy Naszej Szkole. Zawodniczki zaprezentowały się naprawdę świetnie: Lena Urbanek - II miejsce, Zuzia Środa - VIII miejsce, Roksana Żychowska - IX miejsce, Oliwia Jórasz - XIII miejsce. Trzy zawodniczki w pierwszej dziesiątce na Ogólnopolskim Turnieju to prawdziwy sukces Klubu.


      Należy także zaznaczyć, że sukcesów zawodniczek w sezonie 2014/2015 było dużo. Wszystkie te dziewczynki z każdych zawodów przywożą puchary i medale. Ich pasja zaczęła się na zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez trenera Rafała Żychowskiego w czasie „szermierczych zajęć świetlicowych" jakie były prowadzone w poprzednim roku szkolnym. Te zajęcia przyniosły ogromny sukces. Szermierka to wspaniały sport, który rozwija charakter i uczy dyscypliny.
      Warto przy okazji wspomnieć też o starszych dziewczynach Klubu „Sokolik", które są wychowankami Naszej Szkoły. Szermierkę trenują od dziecka. Zarówno Agnieszka Kaczmarska (pierwsza z prawej na ostatnim zdjęciu) i Julia Kolanko są w kadrze Polski plasując się na 4 i 5 miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji juniorek młodszych w szpadzie. Wielokrotnie stawały na podium na turniejach w Polsce i zagranicą. Trzykrotnie w tym roku stawały na najniższym podium zawodów rangi pucharu Polski Juniorów młodszych. Agnieszka Kaczmarska zajęła V miejsce w Pucharze Europy (drużynowo), oraz 12 i 19 miejsce w Pucharze Europy kadetek (indywidualnie). Agnieszka w tym roku na Mistrzostwach Europy w Słowenii, jako reprezentantka Polski, była najwyżej z Polek natomiast w Pucharze Polski juniorów młodszych zdobyła dwa razy III miejsce. Julia Kolanko zajęła V miejsce w rankingu Pucharu Polski juniorek młodszych oraz III miejsce w Pucharze Polski juniorek młodszych. Zarówno Agnieszka jak i Julia, obecnie licealistki, uczęszczały też do Naszej Szkoły Podstawowej Nr 8.
      Życzymy dalszych sukcesów naszym uczennicom.

"Podczas zawodów"
"Podczas zawodów"
"Podczas zawodów"
"Podczas zawodów"

Przewiń w górę