Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Marsz Zielonych 2015

Opublikowano: wtorek, 12.05.2015
Autor: p. W. Gałuszka
Odsłon: 8953

Marsz Zielonych      05 maja dzieci przedszkolne uczestniczyły w „Marszu Zielonych". Jest to przemarsz ulicami osiedla dla uczczenia „Święta Ziemi" przypadającego na dzień 22 kwietnia. Do tego wydarzenia, dzieci zostały przygotowane pod względem merytorycznym, w trakcie zajęć bloków tematycznych traktujących o środowisku, jego ochronie, ekologii. Przed wymarszem przedszkolaki, przy pomocy nauczycieli i rodziców, przygotowały stosowne transparenty i przebrania. Zielony korowód wyglądał pięknie w wiosennej scenerii. W czasie marszu dzieci skandowały proekologiczne hasła, które widniały na transparentach: Szanuj przyrodę, Chcemy czystej ziemi, Bez wody nie byłoby życia, Ziemia to nie śmietnik. Śpiewały też piosenki i mówiły wiersze tematycznie związane ze świętem. „Marsz Zielonych" wzbudzał zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Mieszkańcy osiedla wychodzili przed domy, fotografowali korowód, nagradzali oklaskami. Na zakończenie uczestnicy marszu zgromadzili się na szkolnym boisku, gdzie po złożeniu przyrzeczenia małego ekologa, stali się „Obrońcami przyrody". Tekst tego przyrzeczenia brzmiał następująco:
„Nie będziemy łamać gałązek, drzew i krzewów. Nie będziemy deptać trawników. Nie będziemy w lesie krzyczeć. Będziemy wrzucać śmieci do kosza. Będziemy zimą dokarmiać ptaki i zwierzęta. Będziemy oszczędzać wodę i prąd. Obiecujemy! My mali obrońcy przyrody!"

"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"
"Marsz Zielonych"

Przewiń w górę