Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Zuzia w pierwszej trójce w Polsce

Opublikowano: wtorek, 16.06.2015
Autor: p. D. Barabasz
Odsłon: 11367

Wręczenia nagrody      W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas drugich, trzecich, czwartych i piątych naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanym przez Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos". Konkurs ten składał się z trzech etapów. Po pierwszym, w którym uczestnicy udzielali odpowiedzi na pytania testowe, tylko siedmiu uczniów z dwudziestu ośmiu nie dostało się do drugiego etapu. Drugi etap był trudniejszy. Polegał na przeredagowaniu tekstu tak, żeby wypowiedź spełniała kryterium poprawności językowej. Wyłoniono wówczas czworo finalistów: z klasy IIa – Milenę Kuck i Zuzannę Prugar, z kl. IIb - Kacpra Bronkę i z kl. Va - Dorotę Teśniarz.


Zdobycie tytułu finalisty jest już ogromnym wyróżnieniem, dlatego też cieszyliśmy się wszyscy z tego wyniku szkoły. Zadaniem ostatniego etapu konkursu było napisanie opowiadania do wskazanej historyjki obrazkowej. Przed uczniami, szczególnie klas drugich nastąpiły tygodnie ciężkich przygotowań. W programie tej klasy nie ma jeszcze nauki pisania opowiadań, dlatego też dzieci w szybkim tempie poznawały podstawowe ich zasady, układały i zapisywały dialogi, poznawały związki frazeologiczne, przysłowia. Finał konkursu odbył się 22 maja na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wyjazd był wielkim przeżyciem, ale i nagrodą za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu. Finał wyłonił dziesięciu laureatów z całej Polski. W tej dziesiątce znalazła się Zuzia Prugar uczennica kl. IIa z naszej szkoły. Wszyscy byliśmy pełni podziwu. Na tym jednak nie koniec wyjazdów. 12 czerwca w Warszawie w gmachu Polskiej Akademii Nauk odbyło się podsumowanie konkursu ,,Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Zuzia zajęła III miejsce. Nagrodą było pióro z wygrawerowanym napisem Mistrz Języka Polskiego i książka pt. "Tak napisali najlepsi" – prace laureatek i laureatów, finały ogólnopolskie 2015 r.
Zuzia w tym roku szkolnym zdobyła jeszcze:

  • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Stypentiada "Orzeł" – konkurs czytelniczy,
  • wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie STYPENDIADA "Orzeł" – konkurs plastyczny,
  • została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu "Olimpusek".

Zuziu gratulujemy Ci i życzymy w przyszłym roku dalszych sukcesów.

 

Podczas komkursów
Podczas komkursów
Podczas komkursów
Podczas komkursów
Podczas komkursów

Przewiń w górę