Niebieski dzień

Opublikowano: poniedziałek, 04.04.2016
Autor: p. K. Tarkowska
Odsłon: 8625

Niebieski dzień      1 kwietnia, a więc w przededniu Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszym przedszkolu najstarsze grupy „Słoneczni” i  „Nutki” włączyły się w obchody dnia solidarności z dziećmi chorymi na autyzm. Przygotowania rozpoczęliśmy od wcześniejszego spotkania z panią Teresą Baran - koordynatorem Klubu Rodziców Autyzm Help JiM w Krośnie, jednocześnie mamą Igora, którego młodszy brat cierpi na autyzm. Pani Teresa przybliżyła dzieciom problemy z jakimi chorzy borykają się na co dzień. Wykorzystała do tego fragmenty książki pt.: „Kosmita” oraz specjalne zabawki wykorzystywane w terapii dzieci autystycznych. Otrzymaliśmy także balony i ulotki informujące o tym, czym jest autyzm. Spotkanie z mamą Igora w przystępny sposób wprowadziło przedszkolaki w świat autyzmu i przygotowało je do świadomego uczestnictwa w organizacji dnia niebieskiego. Dzień przebiegał pod znakiem koloru niebieskiego. Niebieskie były nasze ubrania, prace plastyczne oraz rekwizyty przygotowane na przemarsz. Tak przygotowani wyruszyliśmy ulicami naszego osiedla, aby dać wyraz naszej solidarności z dziećmi i ich rodzicami.

"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"
"Niebieski dzień"

Przewiń w górę