Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

„W Krośnie czytamy donośnie!”

Opublikowano: poniedziałek, 06.06.2016
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 6011

Podczas spotkania      3 czerwca klasa II b i IIc wybrały się do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej z okazji jubileuszowego Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - „W Krośnie czytamy donośnie!” Gościem specjalnym była poetka, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, pani Eliza Piotrowska. Z wykształcenia historyk sztuki, członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych utalentowanych poetów KLAN.
Zebranych powitała Teresa Leśniak - Dyrektor KBP, a następnie ważne osobistości, a wśród nich: Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna, Joanna Sowa - rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Krystyna Janusz i Krzysztof Józefek - przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Marek Śliwiński - komisarz Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz Eliza Piotrowska przeczytali zgromadzonym w bibliotece dzieciom humorystyczne wiersze z książki „Ortografia czyli heca, którą wszystkim się zaleca”.

Czytający stanęli przed niełatwym wyzwaniem, bowiem niektóre teksty były nasycone pułapkami językowymi. Ku uciesze zebranych wszystkim gościom poszło rewelacyjnie i doskonale zinterpretowali teksty. Po donośnym czytaniu wierszy pani Elizy Piotrowskiej publiczność obejrzała film animowany autorstwa uczniów SP nr 3 w Krośnie pt „Fantastyczni bohaterowie zwiedzają Krosno”. Następnie na scenę wkroczyły dwa krasnale (w tę rolę wcieliły się bibliotekarki z grupy teatralnej „Na Dobry Początek”), które zadawały drugoklasistom zagadki o Krośnie. Do wspólnej zabawy zaproszeni zostali także dorośli goście. Po zabawnym konkursie z krasnalami przyszedł czas na spotkanie autorskie pani Elizy Piotrowskiej. Autorka opowiedziała dzieciom o swoich podróżach i twórczości, wprowadzając ich w magiczny świat poezji. Dzieci miały szansę zadać pani Elizie twórcze pytania, na które odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Krasnoludki w Krośnie”, do udziału w którym KBP zaprosiła uczniów klas drugich krośnieńskich szkół podstawowych. Jury przyznało sześć równorzędnych nagród. Zdobyły je: klasa II b SP nr 3, kl. II a SP nr 4, kl. II b SP nr 6, kl. II b i II c SP nr 8 oraz kl. II c SP nr 14. Nagrody w postaci książek i dyplomów wręczyły przedstawicielom nagrodzonych klas panie: Eliza Piotrowska i Teresa Leśniak. Dodatkowym upominkiem były pluszowe maskotki podarowane od Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Nagrodzone prace można podziwiać w Oddziale dla dzieci KBP. Miłym akcentem wieńczącym spotkanie było wspólne pozowanie do zdjęć oraz indywidualne rozmowy z autorką podczas rozdawania autografów z dedykacjami. Cała impreza przebiegła w radosnej atmosferze przepełnionej dobra zabawa i humorem.

 

"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"
"Podczas spotkania"

Przewiń w górę