Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Warsztaty piekarskie

Opublikowano: czwartek, 23.02.2017
Autor: p. R. Modzelewska
Odsłon: 6304

Warsztaty piekarskie      W zeszłym tygodniu na zaproszenie klasy 3 c w naszej szkole pojawił się gość – piekarz Pan Marek Kiełtyka, który przeprowadził w dwóch kasach 3b i 3c warsztaty piekarskie. Na samym początku, zgodnie z zasadami higieny obowiązującymi w piekarnictwie dzieci umyły ręce i założyły fartuszki. Następnie dobrały się w grupy, aby wspólnymi siłami wyrobić swój najsmaczniejszy chleb. Po tych czynnościach uczniowie przystąpili do działania i poznawania tajników wypieku chleba. Każde dziecko wcieliło się w rolę piekarza i wykonywało własny wypiek. Krok po kroku dodawali i nazywali składniki oraz ziarna zbóż w zależności od upodobania. Najpierw mieszali, a następnie wyrabiali ciasto czerpiąc z tego wielką frajdę. Wszyscy nie mogli się doczekać efektów swojej pracy. Z niecierpliwością oczekiwali na pięknie wypieczone pachnące chleby. W końcu nastąpiła długo wyczekiwana degustacja, uczniowie jedli swoje wypieki z wielkim smakiem. Tego typu doświadczenie jest atrakcyjne dla uczniów. Forma nauki przez zabawę, działanie stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych sposobów przekazywania wiedzy. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie
Warsztaty piekarskie

Przewiń w górę