Przedszkolaki powitały wiosnę

Opublikowano: czwartek, 06.04.2017
Autor: p. T. Wajs
Odsłon: 5131
Powitanie wiosny      Dzień 20 marca był naszym przedszkolu bardzo kolorowy i radosny. Wszystkie dzieci trzy i czterolatki przyszły ubrane na zielono i przywitały wiosnę spektaklem słowno-muzycznym „Witaj Wiosno”. Mali aktorzy wcieliły się w różne postacie kojarzące się z nadejściem wiosny. Żabki kumkały i rechotały w stawie uciekając przed boćkami, a rój owadów budził śpiącego niedźwiedzia. Dzieci poznały ludowy zwyczaj żegnania zimy słomianą kukłą wołając głośno: „Marzanno, Marzanno Zimy koleżanko, zrób miejsce Wiośnie, a Ty Zimo zmykaj gdzie pieprz rośnie”. Następnie w barwnym korowodzie wszystkie grupy wyruszyły ulicami osiedla na pierwszy wiosenny spacer, którego celem było szukanie pierwszych oznak wiosny.
 
 
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę
Witamy wiosnę

Przewiń w górę