„Mamo, tato, wolę wodę!”

Opublikowano: wtorek, 18.04.2017
Autor: p. M. Wojtoń
"Mamo, tato wolę wodę"      W dniach 3-7 kwietnia grupy przedszkolne: „Krasnale”, „Biedronki” i „Smerfy” włączyły się do realizacji 9 edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!” W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej roli, wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. W tej edycji rozszerzony został zakres programu o tematy proekologiczne. Zajęcia kształtowały postawę opiekuńczą wobec przyrody i budziły odpowiedzialności za jej stan. Nauczycielki przekazały dzieciom m.in. wiedzę dotyczącą znaczenia drzew dla człowieka, zachęcały do ich wspólnego sadzenia oraz poruszały temat recyklingu opakowań PET. Uświadomiły dzieciom, jak ważne jest segregowanie odpadów oraz zapoznały dzieci z prawidłowym sposobem segregowania odpadów – takim, który obowiązuje w naszej gminie. Poprzez wspólną zabawę oraz dzięki zdobytej wiedzy i podejmowaniu różnorodnych aktywności każde dziecko stało się Wodnym Superbohaterem i otrzymało pamiątkową naklejkę. By wesprzeć akcję proponujemy Rodzicom wykorzystanie aplikacji „Zdrojek woli wodę”.

"...wolę wodę"