Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

„Dzień z Janem Brzechwą”

Opublikowano: piątek, 02.06.2017
Autor: p. B. Niedziela
Odsłon: 5156
Jan Brzechwa      25 maja uczniowie klas I–III uczestniczyli w imprezie „Dzień z Janem Brzechwą.” Celem uroczystości była popularyzacja twórczości poety. Przeprowadzono finał konkursu recytatorskiego, który był następstwem wcześniejszych konkursów klasowych. W Dniu Jana Brzechwy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny, do którego dzieci ilustrowały wybrane wiersze poety. W klasach odbyły się pogadanki i rozmowy na temat twórczości Jana Brzechwy. W tym zabawowym dniu, wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w barwnych przebraniach, przedstawiających postacie z wierszy. W przerwach imprezy dzieci bawiły się i tańczyły w takt muzyki z filmu „Akademia Pana Kleksa.”
Jury konkursu recytatorskiego nagrodziło następujących uczniów:
Klasa I
I m-ce Ada Lewczak
II m-ce Olaf Trznadel
III m-ce Zofia Marosz
Klasy II
I m-ce Maria Guzik II c
II m-ce Hanna Kuźnar II a
III m-ce Kaja Kubit II b
wyr. Mikołaj Węgrzyński II d
Klasy III
I m-ce Sebastian Pikul III a
II m-ce Marek Jamroży III b
III m-ce Bartosz Słyś III c
wyr. Oskar Dacyl III c
 
W konkursie plastycznym zwyciężyli:
Klasa I
I m-ce Zuzanna Wajda
II m-ce Aleksandra Siedlecka
II m-ce Ada Lewczak
Klasy II
I m-ce Maja Teneta II d
II m-ce Martyna Longawa II c
III m-ce Igor Wanik II d
wyr. Maja Bajcar II a, Kajetan Paszkowski II d
Klasy III
I m-ce Wiktoria Dobek III a
II m-ce Angelina Nowak III b
III m-ce Maja Wilusz III c
wyr. Angelika Ćwik III a
 

Przewiń w górę