Biuletyn Informacji Publicznych Klauzule informacyjne Deklaracja dostępności

Dołącz do akcji „Misie Ratownisie”

Opublikowano: czwartek, 19.10.2017
Autor: Szkolne Koło Wolontariatu
Odsłon: 4883
"Misie Ratownisie"      „Misie Ratownisie" - to akcja, której celem jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych, w ciężkich chwilach po wypadkach. Miś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. W sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem - pluszak może okazać się bardzo użyteczny. Dzięki niemu łatwiej i szybciej można uzyskać informację, np.: "Pokaż mi co boli misia?", "Czy miś może poruszać łapką?". Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak. Pomoże dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość, chociaż częściowo odwróci uwagę od nieszczęśliwego zdarzenia. Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy naprawdę wiele zabawek! Organizatorzy akcji na terenie miasta Krosna: Stowarzyszenie Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Krosno, Krosno112.pl
Przewiń w górę