Nietypowy gość w świetlicy

Opublikowano: czwartek, 26.10.2017
Autor: p. K. Marszałek
Willson w świetlicy      Początkiem października w świetlicy szkolnej wychowankowie mieli okazję spotkać się z nietypowym gościem, który wzbudził zachwyt i rozbudził ciekawość wszystkich obecnych tam osób. Wilson - bo o nim mowa, to maleńka małpka Kapucynka z gatunku Saimiri, którą w Polsce najczęściej możemy podziwiać w ZOO. Saimiri, to jedne z najpiękniejszych małp pochodzące z Ameryki Południowej, głównie z Brazylii, długość ich ciała dochodzi do 30 cm, ogona do 40 cm, a waga może wynosić ponad 500 g. Dzięki uprzejmości Pani Moniki dzieci mogły na własne oczy zobaczyć i dotknąć to egzotyczne zwierzątko, które w czasie wizyty bardzo chętnie odpoczywało na ramionach swojej właścicielki. Pani Monika opowiedziała dzieciom w jaki sposób zajmuje się Wilsonem, jakimi zabawkami małpka najchętniej się bawi, a także o jego ulubionych przysmakach. Właścicielka wspomniała również, że od czasu do czasu zabiera Wilsona na spacery, czym naturalnie wzbudza zainteresowanie przechodniów w każdym wieku. W tym czasie ma on na sobie pieluszkę szytą na miarę, aby nie sprawiać kłopotu opiekunce i podziwiającym go osobom. Dzieci oczarowane wizytą Kapucynki z pewnością zapamiętają ten dzień na długi czas, a zdjęcia zrobione z Wilsonem będą wspaniałą pamiątką :-)
Dziękujemy!!!

Willson w świetlicy